Ei midagi erilist, ei mingit keerukust

MAJA suvenumbris on eraldi plokk pühendatud Eesti Rahva Muuseumi uuele hoonele Raadil, millele on ajakirjas kokku 48 lk ja millest ka siin teeme mõne eraldi noppe.

Projekti tellija ja süda Krista Aru kirjutab MAJA suvenumbris oma  artiklis “Ei midagi erilist, ei mingit keerukust” usust, usaldusest ja koostööst, mis tegid kompleksi valmimise võimalikuks.

“Euroopa Investeerimispanga ekspertide komisjoni juht proua Antonella vaatas ühel 2010.a. novembrikuu süngel ja tormisel õhtul koos meiega Raadi tünnermaal muuseumihoone võimalikku asukohta ning küsis, kuidas me julgeme sellesse paika, kuhu võivad tulla hundid või Vene sõjavägi, muuseumi ehitada.

Mulle sai tol õhtul selgeks, et Luksemburgis ei saagi mõista, kuidas üks rahvas saab tunnetada teravalt küll mineviku ülekohut, kuid samal ajal nii jõuliselt uskuda oma kultuuri väesse, et selle nimel “huntidega” võidelda.
Tundsin iga rakuga endas, et vaim on võimsam ja mõjukam kui raha: Euroopa Investeerimispank kartis hunte, aga meie tahtsime muuseumi, proua Antonella tahtis minna sööma, aga mina tahtsin minna tööle. Nii lihtsalt see Eesti Rahva Muuseum tuligi.”

Loe täismahus artiklit ja palju muudki meie suvenumbrist.

Peatoimetaja: Katrin Koov.
Foto: Aldo Luud.
Ajakirja kujundaja: Margus Tammik.

LOE VEEL

Pille Epner: uued elamise viisid

Tartu kesklinna on viimastel aastatel ehitatud keskkonnatundlikke kortermaju, mis kompavad arglikult, kuid tarmukalt senise elukorralduse piire.

Andres Kurg: ärge juhatage mind, las ma olen eksinud

Iga ümberkujundus, -nimetamine ja nihutamine, eriti kesklinnas, viitab alati valikutele ja otsustele, millel on laiem ideoloogiline mõõde. 13. septembril 2018 avati Tallinnas uue kujundusega Tammsaare park, mille ümberehitus oli kestnud üle aasta.