Ilmub 1994. aastast

Kas ollakse valmis seisma silmitsi kõigega, mis minevikus juhtunud on?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

“Lina Ghotmeh, Tsuyoshi Tane ja Dan Dorrelli (DGT Architects) otsust valida muuseumi asukohaks sõjalennuväli võib tõlgendada kui peegli seadmist Eesti rahvuse ja riigi palge ette. Kas ollakse valmis seisma silmitsi kõigega, mis minevikus juhtunud on?”

Carl-Dag Lige, arhitektuurikriitik ja -ajaloolane.

“Minu meelest on arhitektuuril imeline võime esile tuua koha aurat või vaimset atmosfääri – see on koha kaitsev ja noorendav vaim. Arhitektuuriteos omandab seda tugevama tähenduse, mida rohkem ta suudab astuda dialoogi oma keskkonnaga (sotsiaalse, kultuurilise ja samuti füüsilise või klimaatilise keskkonnaga). Siin mängib tähtsat rolli projekteerimisprotsess. Minu jaoks on iga projekt nagu arheoloogi töö, mis kutsub mind uute lugude taasloomiseks üha sügavamale kaevama, jälgi ja lugusid avastama, dünaamikat mõistma. Projekt ei sünni tühjalt kohalt, vaid paika, kus uus ehitis suudab hoida selle koha, rahva ja geograafia – ajaloo mälestust. Tegemist on uue imago ja uue arhitektuuriga, mis oma olemusega väljendab aja lõpmatust, ruumi universaalsust ja mälu poeetikat.”

Lina Ghotmeh, arhitekt ja ERMi üks autoreid.
Intervjueeris: Sille Pihlak.

Loe täismahus intervjuud Linaga ja Carl-Dagi sissevaadet hoone konteksti MAJA mahukast suvenumbrist, kus ERM-le on pühendatud 48 lehekülge. Lisaks palju muud.

MAJA on müügil hästivarustatud müügipunktides üle Eesti.

Peatoimetaja: Katrin Koov.
Fotod: Tõnu Tunnel, Mark Raidpere, Jana Solom, Evert Palmets.
Kollaažil ka ERM-i võidutöö kontseptsiooniskeem.
Ajakirja kujundaja: Margus Tammik.
Kollaaž: Kaire Pärnpuu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Kommenteeri