David Grandorge, Jonathan Lovekin: maakamar 2015-2017

Londonis resideeruvad fotograafid David Grandorge ja Jonathan Lovekin uurivad Balti riikide muutuvat pinnast ning näitavad, kuidas tööstus ja transport maastikku kujundavad.

Seeriat „Ground“ eksponeeritakse Londonis Architectural Association näitusel „Baltic Material Assemblies“ 2.-25. 2018, mida kureerivad Jurga Daubaraitė ja Jonas Žukauskas.

Näitusel tutvustatakse Balti riikide arhitektuuri ning uuritakse sidemeid materjali, infrastruktuuri ja kultuuri tasandil, mis on säilinud vaatamata regioonis ilmnenud poliitilistele piiridele ja konfliktijoontele.

Üleval: „Must mägi“ Kohtla-Järvel, ohtlike keemiliste jäätmete tiigid on kaetud 2mm polüetüleenkihiga . Foto Jonathan Lovekin

Avaldatud 2018.a. kevadnumbris (nr 93)

LOE VEEL

Katrin Koov: Mäetaguse reisikiri

Muutustele avatud Mäetaguse alevikus on õnnestunud erinevatest ajastutest pärit hoonetest koosnev keskuseala siduda hea väliruumiga mõjusaks ja terviklikuks keskkonnaks.

100 numbrit kriitilist arhitektuuridiskussiooni: vestlusring MAJA peatoimetajatega

Ajakiri Maja on 1994. aastast olnud keskne platvorm Eesti arhitektuuri kajastamiseks ja edendamiseks. Ajakirja sajanda numbri puhul vestlesid kõik, kes peatoimetaja rolli aja jooksul täitnud – Leele Välja, Piret Lindpere, Triin Ojari, Katrin Koovi ja Kaja Pae –, rääkides tööpõhimõtetest ja ajakirja muutumisest läbi kahe ja poole kümnendi. Küsis Andres Kurg.