David Grandorge, Jonathan Lovekin. Maakamar 2015-2017

Londonis resideeruvad fotograafid David Grandorge ja Jonathan Lovekin uurivad Balti riikide muutuvat pinnast ning näitavad, kuidas tööstus ja transport maastikku kujundavad.

Seeriat „Ground“ eksponeeritakse Londonis Architectural Association näitusel „Baltic Material Assemblies“ 2.-25. 2018, mida kureerivad Jurga Daubaraitė ja Jonas Žukauskas.

Näitusel tutvustatakse Balti riikide arhitektuuri ning uuritakse sidemeid materjali, infrastruktuuri ja kultuuri tasandil, mis on säilinud vaatamata regioonis ilmnenud poliitilistele piiridele ja konfliktijoontele.

Üleval: „Must mägi“ Kohtla-Järvel, ohtlike keemiliste jäätmete tiigid on kaetud 2mm polüetüleenkihiga . Foto Jonathan Lovekin

Avaldatud 2018.a. kevadnumbris (nr 93)

LOE VEEL

Intervjuu avataridega

Space Popular on multidistsiplinaarse ja akadeemilise suunitlusega disaini- ja arhitektuuribüroo, mida juhivad Lara Lesmes ja Fredrik Hellberg. Nad loovad füüsilist ruumi – hooneid, interjööre, sisustust – ja virtuaalruumi ning uurivad, kuidas tulevikus need kaks võiksid üheks sulanduda. Nende virtuaal-liitreaalsuse projekti The Venn Roomi sai näha Tallinna Arhitektuuribiennaali kuraatorinäitusel.

Kaja Pae: ilu muudab oluliseks usk inimesse

Tallinna arhitektuuribiennaal „Ilu loeb. Ilu tagasitulek“, 11.09–15.09 2019.
Ehkki arhitektuur võib aidata lahendada (ja lahendab) probleeme, ei peaks me arhitektuuri nägema kui tööriista, mille abil lahendada ühiskonna probleeme, vaid kui väärtuste, uudsuse ja heaolu loojat. Arhitektuuri see osa, mis on loominguline ja tegeleb inimeseks olemisega, on 20. sajandil teenimatult pragmaatika varju jäänud.