Fotoessee: Aulo Padar 80

Rapla KEKi administratiivhoone (2020). Arhitekt Toomas Rein, insener Jaan Port, sisearhitekt Aulo Padar. Sisearhitekt Aulo Padar (pildil) on toonitanud naturaalse valguse olulisust igas inimkasutavas ruumis, mis spordisaalis on saanud pühaliku keskse koha ning mida täiendavad konstruktsiooni sisse integreeritud tehisvalgusallikad. Foto: Päär-Joonap Keedus
Linda kolhoosi saun Kobelas, 1983. Arhitekt Toomas Rein, insener Reet Lumiste, sisearhitekt Aulo Padar. Kõrged betoonist mahud pakkusid privaatsust ja ruumi peamine valgusallikas oli sakraalsena mõjuv korruseid läbiv aatrium. Katuseaken ja avad ehitati kinni, kui hoonet hakati kasutama ööklubina. Sisearhitekt Aulo Padar meenutab ka kahte betoonist valatud liumäge, mis kunagi plastikkatteid peale ei saanudki ning nii jäid mõnelegi julgele valusalt meelde. Allikas: Eesti Arhitektuurimuuseum.
Foto: Päär-Joonap Keedus

PÄISES: Rapla KEKi administratiivhoone. Arhitekt Toomas Rein, insener Jaan Port, sisearhitekt Aulo Padar. Avamisjärgsel pildil vasakul on arhitekt Leonhard Lapin (1977). Allikas: Eesti Arhitektuurimuuseum.

AVALDATUD: Maja 101-102 (suvi-sügis 2021) Sisearhitektuuri-eri

JAGA