Sahtliprojekt. Sümbiootiline aed-raamatukogu

Hübriidhoone ühendab raamatukogu ja botaanikaaia ruumiliseks tervikuks, disaini ja kõrgtehnoloogia sümbioosiks. Projekt asub Viinis Burggartenis, Habsburgide keisriperekonna ajaloolises kuninglikus privaataias Austria rahvusraamatukogu ja Palmenhausi vahel.

Austria rahvusraamatukogu on külluslik barokkstiilis ehitis, milles 1721–1918 asus keiserlik raamatukogu. Täna on hoones Habsburgide dünastia suursugusust kajastav muuseum ja ajalooliste raamatute kollektsioon. Palmenhaus on klaasmaja, mis rekonstrueeriti 1882. aastal keiser Franz I eksootiliste taimede privaatkollektsiooni jaoks. Tänapäeval asub seal populaarne restoran, kus atmosfääri loovad eksootilised palmid ja liblikad.

Uues, erilise õhustikuga hübriidraamatukogus asub digitaalne meediaarhiiv ja haruldaste raamatute kollektsioon. See on uut tüüpi sotsiaalne keskkond, mis loob eri õhustikke lugemiseks, töötamiseks ja uurimiseks. Klaasmahutites kasvavad eksootilised taimed eritavad biogaasi, millest toodetakse roheenergiat. Energiadisain  pakub kasutaja-, teabe- ja loodusevahelise liitena mitmesuguseid mikroklimaatilisi tingimusi nii loomuliku valguse filtreerimise kui ka reguleeritud õhuniiskusega sisekliima kaudu, luues ühtlasi meditatiivse ja teraapilise keskkonna. Suvel on võimalus avada lugemis- ja tööruume ümbritsevasse parki, muutes aed-raamatukogu piire, atmosfääri ja funktsioone.

Lõige.
Asendiplaan.

AVALDATUD: Maja 107 (talv 2022), peateema Evolutsioon või revolutsioon?

LOE KA:
Sahtliprojekt. Los Angelese kultuurivohand – Sille Pihlak
Sahtliprojekt. Harjuoru visioon „Heliorg” – Villem Tomiste
Sahtliprojekt. Digipark – Lauri Eltermaa
Sahtliprojekt. Tumeaine – Ahti Sepsivart
Sahtliprojekt. Arktika looduskaitsevägi – Mari Hunt

JAGA